Erkan Dağlı, Festival Genel DirektörüDeğerli Korolar ve Sanatseverler,

 

Festival olgumuzda sizlerle buluşma heyecanımızla OTHELLO'nun şehri MAĞUSA'dan merhaba.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Uluslararası Korolar Festivali'nin dördüncüsü ile yeniden biraraya geleceğimiz için çok heyecanlıyız.

 

Katılımcı korolarımızın paylaşımcı, müzikal ve yaratımcı performanslarını Kıbrıs kültüründe ağırlamak, koro müziğinin ve sanatsal gelişmişliklerine yeni heyecanlar katmak ve herşeyden önemlisi uluslararası olguda büyük bir paylaşımı ada kültürümüzden seslendirmek oldukça heyecan verici.

 

Festivalimizin ana teması insan, sevgi ve sanatın içsel duygularını korolar aracılığı ile, her duygu ve her can ile Türkiye ve Uluslararası milletlerle nice kuşaklarda paylaşmak olacaktır.

 

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği organizasyonu ve Gazimağusa Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleştirilecek olan koro festivalimiz birçok kamu kurum ve özel kuruluşların katkıları ile desteklenmektedir.

 

20-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında Mağusa'da gerçekleştirilecek olan Korolar Festivali organize yapısı, müzik eğitimi ve koro müziği alanında etkin çalışmalar üreten öğrenciler tarafından oluşturulması ve bu olguların kuşaktan kuşağa aktarılması ile geleceğe dair çok önemli mesajlar vermektedir.

 

Nice festival kültürümüzde sizlerle buluşmak umudu ile..

 

Erkan DAĞLI

Festival Genel Direktörü

 

_____________________

 

 

Dear beloved Art lovers and Choirs,

 

Hello from Othello's beautiful city of Famagusta! We are proud and excited to meet you all at the 'North Cyprus International Choirs Festival' which will be organized for the 4th time.

 

It is sensational to host the musical and creative performances of the participant choirs in the Cypriot culture, while integrating new thrills with the artistic development of choir music and most importantly, vocalizing a great international sharing of our values through the Cypriot culture.

 

The main theme of our festival is to share humane feelings like love, brotherhood and hope, with every soul of our world, under the mediation of Choir Music.

 

Organized by Cyprus Polyphonic Choirs Associations and funded by Famagusta Municipality, our festival is supported by various public and private institutions.

 

Taking place between the dates 20-26th July, 2020 our Festival which is configured by students who actively participate in workshops on Choir Music, aims  to pass on the culture of choir music to further generations, while giving an important message for the future of our world.

 

Hoping to meet you at further events,

 

Erkan DAĞLI

Festival Director

 

Erkan Dağlı, Festival Genel Direktörü